›› Dzisiaj jest niedziela, 16 grudnia 2018 roku. ‹‹ 
18 września 2016
Z kijami przez jaskinie

O godzinie 8.30 spotkaliśmy się w pięknej scenerii Trzebniowa w celu przeprowadzenia rajdu "Z kijami przez jaskinie", organizowanego przez Stowarzyszenie Kijomaniacy wspólnie z naszym Stowarzyszeniem Speleo-Myszków.

Około godziny 9.00 zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy rajdu. Nie da się ukryć, że wszyscy byli zachwyceni urodą miejsca, w którym się znaleźli. Nawet zmienna jak w kalejdoskopie pogoda nie mogła tego zmienić . O godzinie 9.30 rozpoczęła się rozgrzewka dla najmłodszych uczestników spotkania (grupa wiekowa od 5 do 16 lat). Po rozgrzewce uzbrojeni w kombinezony, kaski i czołówki pod opieką Kasi i Zbyszka wyruszyli do jaskini Trzebniowskiej. Następnie rozpoczęła się rozgrzewka grupy dorosłej, organizowana przez Panią Małgorzatę Bojanek i Panią Joannę Kaptacz. Kiedy wszyscy uczestnicy rajdu byli już w terenie, ekipa kucharzy rozpoczęła przygotowanie pieczonek, które do czasu naszego powrotu miały być już gotowe. Trasa rajdu dla dorosłych przebiegała na ścieżce dydaktycznej Trzebniów-Ostrężnik gdzie po drodze nasz prezes opowiadał o historii jaskiń: Wierna, Wiercica i Ostrężnicka. Następnie uczestnicy rajdu zobaczyli również takie atrakcje naszej jury jak Diabelskie Mostki czy źródła Zygmunta i Elżbiety. W drodze powrotnej, kilku już bardzo głodnych uczestników wycieczki puściło się w sprint w kierunku boiska w Trzebniowie. Widocznie przywoływał ich zapach gotowych już pieczonek . Przed rozpoczęciem konsumpcji odbył się konkurs dla dzieci, który dotyczył wiedzy zdobytej podczas wyprawy po jurze krakowsko-wieluńskiej. Nagrodą były karnety krav-magi, ufundowanych przez Pana Marcina Kaptacza. Następnie zarząd Stowarzyszenia Kijomaniacy wręczył naszemu Prezesowi dyplom z podziękowaniem za organizacje rajdu "Z kijami przez jaskinie".

Cała impreza zakończyła się koło godziny 15.00, gdy ostatni goście rozjechali się do domu, a my nie tracąc czasu zastanawiamy się już nad kolejną wspólną imprezą . /więcej fotek w galerii/

(KK)

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków