›› Dzisiaj jest niedziela, 16 grudnia 2018 roku. ‹‹ 
5 czerwca 2016
X msza pod Wiercicą

W pierwszą niedziele czerwca po raz dziesiąty spotkaliśmy się pod jaskinią Wiercica w celu upamiętnienia zmarłych i zaginionych w górach i jaskiniach świata. Pierwsza ekipa, która przygotowywała całą uroczystość pojawiła się pod jaskinią dzień wcześniej w godzinach popołudniowych. Wieczorem pojawiło się kilka namiotów i sporo znajomych twarzy a nocne rozmowy przy ognisku trwały do późna.

W niedzielę na początku nabożeństwa odbyła się adoracja nowego krzyża, ufundowanego przez nasze stowarzyszenie z okazji jubileuszowej X Mszy Św. w Wiercicy, a który został wykonany w ekspresowym tempie przez właściciela firmy Zakładu Produkcyjno-Usługowego METALART Pana Bogusława Cygankiewicza. Następnie speleolodzy zaczęli schodzić do jaskini, gdzie mszę odprawiał ksiądz Zenon Tomasiak z Nowego Sącza. W podziemnej mszy udział wzięło blisko trzydzieści osób, a na zewnątrz około sześćdziesięciu, dla nich mszę współcelebrował ksiądz prałat Bogdan Kowalski z parafii, św. Jana Berchmansa w Gorzkowie - Trzebniowie. Po mszy zostało zrobione zdjęcie grupowe prawie wszystkich uczestników mszy, po czym udaliśmy się na mały poczęstunek.

Jak zwykle Msza Święta w jaskini Wiercica była okazją do spotkania sie w szerokim gronie speleologicznym. Chcieliśmy podziękować wszystkim obecnym za przybycie na mszę. Szczególne podziękowania dla księdza Zenona i księdza Bogdana, którzy celebrowali mszę. /więcej fotek w galerii/

(KK)

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków