›› Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 roku. ‹‹ 
16 października
Młode pokolenie Myszkowian wkracza do podziemi.

W stowarzyszeniu Speleo-Myszków przygoda z eko-edukacją trwa nieprzerwanie od lat i to niezależnie od dnia tygodnia oraz pory roku. 16 października naszą bazę speleologiczną, znajdującą się w podziemiach MDK, odwiedzili uczniowie z Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Myszkowa.

Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem sztucznej jaskini do zajęć dydaktycznych, po której naszych gości oprowadzał Miki. Jaskinia, będąca makietą prawdziwej jurajskiej dziury, pozwala na przekazywanie w ciekawy sposób wielu ważnych informacji z tematyki podziemnego świata. Z dużym zaciekawieniem spotkał się film ''Ciemność'', poświęcony sztolniom. Po jego obejrzeniu młodzież zasypały nas gradem pytań powiązanych z tematyką jaskiniową

Z wizytą do naszej bazy przywędrowały również sympatyczne krasnale z Przedszkola nr 3 w Myszkowie. Ciekawe świata maluszki, wraz ze swymi opiekunami zeszły do naszych podziemi, aby dowiedzieć się czegoś o działalności naszego stowarzyszenia oraz wysłuchać ciekawostek na temat Jury i jej podziemnego świata. Młodzi sympatycy speleologii z uwagą wysłuchali przekazanych informacji, zadając przy tym wiele dociekliwych pytań. Duże wrażenie zrobił na dzieciach film z cyklu ''1001 bocianów'', który wbrew tytułowi serii nie opowiada o pięknych długonogich ptakach, lecz o nie mniej pięknych i także latających futrzakach - nietoperkach . Tradycyjnie nic nie przebiło jednak ekspozycji zwierząt polskich lasów i łąk, czyli ulubionej wystawy do głaskania i fotografowania się z miękkimi zwierzakami.

Mamy wszyscy nadzieję, że przedszkolakom podobało się w bazie Speleo Myszków, a wizytę w niej będą wspominać z szerokimi uśmiechami.

Z pozdrowieniami...
Speleo Myszków

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków