›› Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 roku. ‹‹



 
7 czerwca
IX Msza Św. w jaskini Wiercica

W niedzielne przedpołudnie, juz po raz dziewiąty, spotkaliśmy się w gronie pasjonatów jaskiń, gór i przygody u wrót chronionej przez nasze stowarzyszenie jaskini Wiercicy. Jak każe tradycja Speleo-Myszków, to właśnie w jej wnętrzu, każdego roku w pierwszą niedzielę czerwca odprawiana jest Msza Święta za wszystkich tych, którzy swoje życie związali z górami i jaskiniami.

Spełniając swoje marzenia i pasje, często pozostawili właśnie tam swoje życie. Msza święta odprawiona została na dwóch poziomach. Na dnie jaskini, w Sali za Kolumną /na poziomie -30m/ uroczystość celebrował ks.Zenon z Nowego Sącza. Przy otworze wejściowym posługę duszpasterską sprawował o.Samuel z Leśniowa.

Tym razem było nas ponad 50 osób, grotołazów i naszych przyjaciół z wielu regionów kraju. Do wnętrza Wiercicy zjechały 23 osoby by tam w ciszy, przy świetle latarek czołowych oddać się modlitwie i powrócić myślami do koleżanek i kolegów, którzy odeszli jasną ścieżką na niebiańskie przełęcze. Na górze w uroczystości uczestniczyło około 30 osób. W tym roku, poza dźwiękiem przekazywanym z dna jaskini, udało nam się również przywołać obraz. Transmisja wideo sprawiła, że wszyscy poczuliśmy się jeszcze bardziej zjednoczeni w atmosferze trwającej uroczystości. Duchowość, podniosłość i ciepło wspólnoty towarzyszyły wszystkim obecnym na spotkaniu. Wspomnienia i rozmowy, ważne a czasem też trudne dla wielu osób trwały jeszcze długo po zakończeniu uroczystości...

Członkowie naszego stowarzyszenia wraz ze stowarzyszeniem "Myszków Tu Mieszkam" przygotowali miejsce imprezy dzień wcześniej, powstało miasteczko namiotowe, a nocne rozmowy Polaków przy akompaniamencie gitarowym trwały do białego rana. Przy okazji można było zwiedzić otwartą dla gości jaskinię Wierną, z czego wielu grotołazów skorzystało. Dla wszystkich zebranych przygotowany został duży garniec gulaszu. Ze swej strony mamy nadzieję, że smakował

Dziękujemy wszystkim obecnym za przyjazd, modlitwę, za spotkanie. Za rok jubileuszowa X Msza Św. w J.Wiercicy, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. /więcej fotek w galerii/

Speleo-Myszków

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków