›› Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. ‹‹ 
25 października 2014
Pamięci Łukasza Naporowskiego

W dniu 25 października (sobota) spotkaliśmy się po raz kolejny przy wejściu do jaskini Wierna, by uczcić pamięć i wspomnieć Łukasza Naporowskiego z Łódzkiego Klubu Speleologicznego, który sześć miesięcy temu zginął tragicznie, przygnieciony w jaskini przez ogromną prawie tonową wantę.

Ojciec Piotr z Leśniowa odprawił krótkie nabożeństwo, podczas którego poświęcił pamiątkową tablicę. Po mszy, płyta została zamontowana w jaskini, w korytarzu zwanym grzybiarnią obok miejsca gdzie zginął Łukasz, by przypominać o tragicznym wydarzeniu do jakiego doszło tu w kwietniu... Na miejscu była rodzina Łukasza - mama i siostra, a także jego przyjaciele i "towarzysze broni" ze speleoklubu łódzkiego: Marysia, Patrycja, Magda, Krzysztof, Tomek, Marcin, Paweł, Tomek i Piotrek. Dzięki udziałowi telewizji TVP Katowice i TVN 24 powstały również reportaże o całym wydarzeniu.

Jeszcze raz chcemy w tym miejscu podziękować serdecznie wszystkim, dzięki którym całe przedsięwzięcie udało się zorganizować. Nie obyłoby się też bez pomocy naszego przyjaciela z GOPR-u, Marcina Feliksa, który przywiózł sprzęt potrzebny do przeprowadzenia całej akcji. Z naszej strony udział wzięli: Jarek, Mariusz, Łukasz i Strażak. /więcej fotek w galerii/

Katarzyna Kłosek

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków