›› Dzisiaj jest piątek, 20 września 2019 roku. ‹‹ 
20 maja 2014
Przedszkolaki w podziemiach...

Ciepły wtorkowy poranek. Bazę Speleo-Myszków odwiedziły sympatyczne Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie. Dzieci wraz ze swymi opiekunami chciały dowiedzieć się czegoś o działalności naszego stowarzyszenia, posłuchać ciekawostek na temat Jury i jej podziemnego świata oraz zobaczyć przygotowane przez nas ekspozycje edukacyjne. Zstąpiły więc bez cienia strachu do podziemi... MDK.

Zabawę z historią naszego regionu rozpoczęliśmy od przekazania kilku ważnych zasad bezpiecznego zwiedzania jaskiń oraz zapoznania ze sprzętem jaki używają speleolodzy podczas eksploracji. Młodzi sympatycy speleologii z uwagą wysłuchali przekazanych informacji, zadając przy okazji wiele ciekawych i ważnych pytań. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła makieta jaskini z naciekami i prehistorycznymi pamiątkami, które można było "odkryć" w jej wnętrzu. Wielką radość na twarzach wzbudził nasz latający przyjaciel "baterkowy netoperek", który wykonał piękny lot nad głowami naszych małych gości. W bazie podobało się chyba wszystko... Najbardziej to, że można było dotknąć, podnieść, uścisnąć i pogłaskać pamiątki jurajskiej przeszłości. Kości mamuta, niedźwiedzia jaskiniowego, nosorożca włochatego, czy skamieliny pradawnej fauny i flory były ciekawą formą nauki przez zabawę i bezpośrednie poznanie. Tradycyjnie nic nie przebiło jednak ekspozycji zwierząt polskich lasów i łąk. Przytulaniu i głaskaniu nie było końca, a każdy zwierzak musiał zostać przyjacielem z fotografii. Mamy nadzieję, że przedszkolakom podobało się w bazie Speleo-Myszków, a wizytę będą długo wspominać z uśmiechem.

Gospodarzami po stronie Speleo byli Rav, Mila i Olo, który pełnił jednocześnie rolę gospodarza i odwiedzającego. Od taki speleo-dualizm .

/więcej fotek w galerii/

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków