›› Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. ‹‹ 
1 listopada 2013
Światełko pamięci

Piątkowym popołudniem Speleo-Myszków pojawiło się na szklanym ekranie, w związku z obchodzonym w całym kraju dniem Wszystkich Świętych. Byliśmy gośćmi lub właściwie to my gościliśmy ekipę TVN24 u progu Studni Szpatowców, uważanej za jedną z najniebezpieczniejszych jurajskich jaskiń.

W jej czeluściach w ostatnich 30 latach zginęło 5 osób, grotołazów oraz przypadkowych turystów. Spotkanie stało sie okazją do zapalenia światełka pamięci zarówno dla tych, którzy ponieśli śmierć właśnie w tej jaskini, jak również do bardziej symbolicznego wymiaru tego gestu. Lampka zapalona została dla wszystkich pasjonatów jaskiń, skałek i gór, którzy swoje życie związali z potrzebą poznawania oraz pokonywania własnych słabości, tych którzy realizując swoje marzenia stracili najcenniejszy dar jakim jest życie, zostawiając je w głębi dziur lub na górskich ścianach.

Chwila zadumy nad kruchością człowieka, nad pogonią za swoimi marzeniami, nad znajomymi którzy przeszli już na drugą stronę... Światełko pamięci, przypominające nam żywym o jeszcze jednej ważne sprawie. Cokolwiek w życiu robimy, musimy robić to dobrze i z przekonaniem. Realizując swoją pasję, uprawiając sporty ekstremalne uważajmy, aby nie przekroczyć tej niewidocznej, cienkiej linii rozgraniczającej bezpieczeństwo od niepotrzebnego ryzyka. Prawdopodobnie mamy jeszcze chwilę do tego momentu, kiedy to ku naszej pamięci zapali się światełko...
/więcej fotek w galerii/ - /a tu materiał filmowy/

Uczestniczyli: Strażak, Rav, Dawid, Filip i Ola

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków