›› Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 roku. ‹‹ 
27-28 kwietnia 2013
VII Biwak pod Wiercicą

Wygląda na to, że zostałem już nadwornym skrybą. Nikomu nie chciało się napisać informacji na stronę i spadło to znów na mnie. Chciałbym więc zakomunikować, że w ostatni weekend odbył się siódmy już Biwak pod Wiercicą. I jak zwykle można było w tym okresie zwiedzić jaskinie Wierną i Wiercicę.

Przybyło mnóstwo znajomych, którzy odwiedzają nas rokrocznie, przyjechało też wiele "nowych" osób, które serdecznie pozdrawiamy. Część osób wróciła do domu, wiele osób zostało na biwak. Niestety nie ma szczegółowej statystyki zwiedzających, gdyż książka wejść do Wiernej "gdzieś się zapodziała". Standardowo jaskinię Wierną zwiedziło jednak ponad 100 osób, Wiercicę nieco mniej. Mamy nadzieję, że nikogo nie zamknęliśmy w środku. Musiałby czekać z wyjściem do następnej wiosny, no może tylko do początku czerwca.

Pogoda była tym razem w kratkę. Sobota całkiem przyjemna i ciepła, w nocy zaczęło padać i niedziela była już zimna i dżdżysta. Nocna impreza przy ognisku była jak zwykle sympatyczna, jedzonko i napitek smakowały wybornie. "Karkówka Mileny" i inne jej specjały po prostu palce lizać. Wieczorem uskutecznialiśmy długie dyskusje na tematy wszelakie. Chóralnych śpiewów przy dźwiękach gitary tym razem nie było - zabrakło po prostu instrumentu. Rankiem pozostało zamontowanie pięknie wyremontowanej i zakonserwowanej klapy, podziękowania dla Tuptusia & co. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich przybyłych i zapraszamy już za miesiąc na VII podziemną mszę za przyjaciół.
/więcej fotek w galerii/

Krzysiek "Kacper"

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków