›› Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 roku. ‹‹ 
1 grudnia 2012
Czuwaj Speleo

W sobotę mieliśmy przyjemność spotkania się z harcerzami, uczestnikami Zlotu Hufca Ziemi Myszkowskiej, o kryptonimie "Andrzejkowe lata 50'te", zorganizowanego przez druhny Magdalenę Majewską, Agnieszkę Holę oraz 22 Jurajską Drużynę Harcerską im. Orlich Gniazd.

Speleo-Myszków zostało poproszone o krótką prelekcję wraz z prezentacją naszej działalności na tle szeroko pojętej ochrony środowiska naturalnego. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Kwiatkowskiego w Myszkowie. Grupa kilkudziesięciu harcerek i harcerzy w wieku szkolnym podstawowym oraz gimnazjalnym miała okazję poznania tematyki jaskiniowej, w tym m.in. powstania jurajskiego krasu jaskiniowego, bogactwa form krasowych, piękna naszego regionu, a także zapoznania się z bardzo ciekawymi skarbami jurajskich podziemi. Prezentacja poparta została pokazem multimedialnym oraz możliwością bezpośredniego kontaktu młodzieży z eksponatami z prehistorii i współczesności Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić młodych ludzi do zwiedzania zakamarków Jury, wyszukiwania ciekawostek na jej temat, a przede wszystkim szacunku do tego co stworzyła natura na tym niezwykle pięknym skrawku naszej planety. /więcej fotek w galerii/

Spotkanie prowadzili: Rav, Strażak, Dawid, Filip i Łukasz

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków