›› Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 roku. ‹‹ 
21 września 2012
Trzebniów, Trzebniowska i tyrolka

W dniu dzisiejszym o godzinie 8:00, wraz z naszymi dobrymi znajomymi, uczniami klasy IIa i IIIc oraz nauczycielami z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie, wybraliśmy się na wycieczkę do Trzebniowa. Tym razem celem naszego wyjazdu za miasto nie była eko-edukacja, lecz aktywny wypoczynek na łonie natury.

Staraliśmy się wybrać miejsce, które nie pozwoliłoby się nudzić naszym podopiecznym. Trzebniów - jest to mała miejscowość położona około 20km od Myszkowa mająca jednak wiele do zaoferowania swoim gościom. Na skraju wsi, poza boiskiem do piłki nożnej i siatkówki plażowej, jest stół do tenisa stołowego, miejsce na ognisko, ławki, stoły oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Po przybyciu na miejsce rozwiesiliśmy liny pod tyrolkę i podzieliliśmy młodzież na dwie grupy. Grupa pierwsza, po zaopatrzeniu się w kombinezony, kaski i czołówki, ruszyła do jaskini Trzebniowskiej, która położona jest pośród skałek wzgórza "Bukowie". Do przejścia mieliśmy około dwóch kilometrów, z czego 500m drogi prowadziło nas przez chaszcze i zasieki z dzikiej róży, jerzyn, jałowców i innych kolących roślin. Samo zwiedzanie nie sprawiło nikomu żadnych trudności. Jaskinia prawie pozioma a jedynym utrudnieniem stanowiło ciasne przejście do bocznych partii, w których znajduje się rozległa sala z kominem.

W tym samym czasie grupa druga, zaraz po ustaleniu kolejki do zjazdu tyrolką, rozbiegła się po całym terenie. Jedni grali w piłkę, drudzy próbowali slacklining-u, a jeszcze inni pomagali nam przy odpinaniu kolegów i koleżanek z naciągniętej liny. Po upływie dwóch godzin powróciła grupa jaskiniowa. Po rozpaleniu ognia, upieczeniu i zjedzeniu kiełbasek, grupy zamieniły się. Pierwsza została na miejscu a druga poszła zwiedzać jaskinię. Czas mijał szybko (w porównaniu do godzin lekcyjnych ) i niewiadomo kiedy przyszła godzina 14:00. Pora wracać do Myszkowa. /więcej fotek w galerii/

Na wycieczce byli: Miki, Filip, Dawid i Tuptuś

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków