›› Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. ‹‹ 
15 października 2011
Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Grupa Łódź"

Pierwszy postój niedaleko od jednej z najpiękniejszych jaskiń Jury. Troszeczkę potu przy dojściu do jaskini i... do środka. Chciałbym pochwalić w tym miejscu najmłodszego uczestnika naszej wycieczki Piotrusia (4-latka), który dzielnie wraz z mamą i tatą dotrzymywał nam kroku w każdej szczelinie.

Następny postój to - Jaskinia w Zielonej Górze, która przywitała nas deszczykiem. Nieduża pozioma jaskinia z charakterystycznym i jedynym na Jurze "lasem" kolumn naciekowych. W środku spotkaliśmy patrol GOPR-u wraz z pieskiem po miłej rozmowie pożegnaliśmy Goprowców, po czym przystąpiliśmy do dalszej penetracji jaskini. Po wyjściu postanowiliśmy trochę odpocząć przy samochodach - ciepłe napoje, kanapka, itp.

Ostatni postój to Góry Towarne. Pogoda wyklarowała się, więc robimy chłopakom i dziewczynom lekkie czołganie przez pełzanie, czyli przejście z Towarnej do Dzwonnicy. Chrzest bojowy w zaciskach i z jadowitymi pajączkami zdali wszyscy na 5 (no.. prawie ;) niektórzy na +4). W drodze powrotnej postanowiliśmy zaliczyć jeszcze Cabanową i do samochodów.

Na koniec Prezes Łodzi Tomek Klepacz (Toperz) i Kadi zaprosili nas do siebie (na ich teren zakwaterowania) na kiełbaskę, żurek i małe, co nieco na rozluźnienie;). Miło płynął czas przy ognisku i opowieściach, ale zawsze, co dobre to się szybko kończy. Żegnamy się z kolegami z Łodzi zostawiając im na pamiątkę album Jury Krakowsko - Częstochowskiej... No to do zobaczenia w przyszłym roku :).

Podziękowania dla Marka (Burek) i Łukasza (Kura) za przygotowanie wycieczki no i oczywiście dziękujemy Grupie Łódzkiej za przybycie i mile spędzony czas. /więcej fotek w galerii/

Pozdrawiamy Tofik, Model.


aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków