›› Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. ‹‹ 
13 grudnia 2011
W rocznicę... zeszli do podziemia...

O godzinie 9.00 zastukali do nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Myszkowa, którzy uśmiechnięci i pełni dobrej energii wkroczyli do naszej bazy speleologicznej, aby poznać ciekawostki przyrodnicze swego regionu. Uważnie wsłuchiwali się w przekazywane im informacje nt prehistorii i historii powstania Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jaskiń i ich szaty naciekowej, a także zwierząt które zamieszkują oraz zamieszkiwały tysiące lat temu fascynujące jurajskie dziury. Przy okazji wizyty poznali również zasady jakimi należy się kierować podczas zwiedzania jaskiń, sprzęt ochronny i wspinaczkowy służący do bezpiecznej wędrówki w podziemnych labiryntach oraz potrzebę ochrony tych cennych przyrodniczo obiektów.

Prowadząc zajęcia ekologiczne dla dzieci i młodzieży z regionu chcemy uwrażliwiać młodego człowieka na piękno środowiska naturalnego, jego ponadczasową i nieocenioną wartość oraz na fakt, że my ludzie jesteśmy jedynie małą częścią świata przyrody...

Z bardzo sympatyczną grupą z SP1 spotkamy się wiosną na jurajskim szlaku, tak się wszak umówiliśmy na pożegnanie ich wizyty w Speleo-Myszków.  Do zobaczenia!
/więcej fotek w galerii/

Warsztaty prowadzili: Rav i Strażak

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków