›› Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. ‹‹ 
9 listopada 2011
Warsztaty na "Piątkę"

Tym razem w bazie gościliśmy bardzo sympatyczną grupę młodzieży z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie. Podobnie jak ich młodsi o rok koledzy, którzy odwiedzili nas w październiku, nasi środowi goście mieli okazję odbycia nietypowej lekcji historii i prehistorii Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ukazującej niewątpliwy urok przyrodniczo-krajobrazowy naszego regionu. Nasi młodzi przyjaciele, uzbrojeni w kaski i latarki czołowe /co samo w sobie stało się już tradycją naszych warsztatów/ zwiedzili przygotowaną na potrzeby prowadzonej przez Speleo eko-edukacji makietę jurajskiej jaskini. Pogłębili przy tym swoją dotychczasową wiedzę między innymi nt. jaskiniowego krasu podziemnego, jego form, czasu i procesów formowania oraz specyficznego nazewnictwa. Spotkanie było okazją do namacalnego, bezpośredniego kontaktu z prehistorią naszej planety, poprzez możliwość zobaczenia, a co ważniejsze dotknięcia wielu eksponatów sprzed milionów lat. Kości pradawnych zwierząt i skamieliny zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających naszą bazę.

Przy okazji warsztatów, kilku z naszych gości wykazało się odwagą i postanowiło zmierzyć się ze sprzętem wspinaczkowym używanym przez grotołazów podczas eksploracji jaskiń. Uprzęże, krolle, płaniety znalazły swoje treningowe zastosowanie. Okazał się także, że samo zadanie jakim jest wspinaczka po wiszącej linie, nie jest tak proste jakby się to mogło wydawać... Jednakże wszyscy śmiałkowie, co oczywiste, zaliczyli test sprawnościowy i jednocześnie ciekawą formę lekcji W-F.

Jesteśmy także umówieni na wspólne wiosenne warsztaty wyjazdowe na Jurę. Zatem do miłego zobaczenia. /więcej fotek w galerii/

Warsztaty prowadzili: Rav, Tuptuś i Miki

aktualności « powrót » archiwum

Speleo-Myszków